پویش احسان

١. دغدغۀ مالی یکی از عمده‌ترین و مهم‌ترین چالش‌های پیش روی دانشجویان و پژوهشگران در مسیر تحصیلی و تحقیقاتی خود، به ویژه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. همۀ ما می‌دانیم که پژوهش‌های علمی پربار، کاربردی و ارزشمند، نیازمند تمرکزِ بی‌دغدغه بر روی آن‌هاست و این مسأله زمانی روی می‌دهد که پژوهشگران، زمانِ در اختیار و فکر پویای خود را بر روی پژوهش منحصر کنند و به اموری چون چگونگی تأمین نیازهای مالی خود نیندیشند و یا دست‌کم آن‌که چنین دغدغه‌ای، چندان پررنگ نباشد که آنان را از ادامۀ پژوهیدن باز دارد.

٢. در عین حال، همواره در جامعۀ ما خیران، ثروتمندان و داوطلبانی هستند که مایل‌اند به دیگران کمک کنند و این کمک آنان در جای درست و برای رسیدن به اهدافی متعالی باشد. ممکن است چنین افرادی چندان که باید با بسترهای مورد نیاز کمک‌رسانی آشنا نباشند و یا افراد نیازمندی را که در حال انجام امور ارزشمند هستند، نشناسند.

٣. «پویش احسان» طرحی مبتکرانه، نوپا و دانشجویی است که می‌خواهد این دو مسأله را در کنار یکدیگر قرار داده و نیازمندانِ درخور و خیران داوطلب را به یکدیگر پیوند دهد. به این صورت که این صفحه از وب‌سایت نسیمگرام به این طرح اختصاص می‌یابد و در آن، پروفایل دانشجویان و پژوهشگران ـ شامل اطلاعاتی از آنان چون شرح‌حال کوتاه، طرح پژوهشی یا پایان‌نامه و رساله، رزومه و از این قبیل موارد ـ برای نمایش عمومی درج خواهد شد تا از این طریق، داوطلبان بتوانند با روند پژوهشی دانشجویان و محققان آشنا شوند و بسته به علایق خود، از آنان حمایت کنند.

پویش احسان در ابتدای راه خود است و با توجه به اهداف مشخصی که در پیش دارد، نیازمند یاری و همراهی شما عزیزان است. در عین حال، از آن دسته از دانشجویان و پژوهشگران گرامی‌ای که تمایل به ساخت پروفایل جهت درج در صفحۀ پویش «احسان» دارند، درخواست می‌شود مشخصات خود را به این‌جانب ارسال کنند. راه‌های برقرای تماس در صفحۀ تماس با من درج شده است.

ارتباط با من

پژوهشگر مطالعات کردی و نقشبندیه‌پژوهی | علاقه‌مند به کارآفرینی و مدیریت کسب‌وکار
nassimsaroupiri@gmail.com
0918-777-2012